COVID-19 علائم: هذیان همراه با تب می تواند نشانه اولیه بیماری ویروس کرونا باشد ، مطالعه جدید نشان می دهد

در حالی که کووید -19 این بیماری عمدتا یک بیماری تنفسی است ، تحقیقات نشان می دهد که این عفونت بر سایر سیستم های بدن ، به ویژه سیستم قلبی عروقی ، عصبی مرکزی و دستگاه گوارش تأثیر می گذارد. مطالعه اخیر منتشر شده در عصب شناسی، به عنوان مثال ، می گوید که کووید -19 باعث آسیب های عصبی و آسیب مغزی به دلیل سطح اکسیژن کم یا هیپوکسی می شود.

اما حتی در حالی که تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی کووید -19 عفونت بر روی مغز و سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد ، که علائم عصبی در بیماران نشان داده می شود و اثرات طولانی مدت چنین آسیب هایی می تواند باشد ، مطالعات با تمرکز بر فقط هذیان به عنوان یک علامت کووید -19 پراکنده هستند این نشان دهنده یک شکاف عمده در دانش ما در مورد است کووید -19 که اگر به زودی مورد توجه قرار گیرد ، می تواند مراقبت و درمان بهتری را برای آنها فراهم کند کووید -19 بیماران.

هذیان و کووید -19

هذیان به عنوان یک اختلال جدی در توانایی های ذهنی تعریف می شود که شامل کاهش وضعیت ذهنی ، توجه ، شناخت و آگاهی از محیط اطراف است. این حالت روحی گیج کننده ای است که معمولاً در اثر تغییرات حاد عملکرد مغز به دلیل فرایندهای ساختاری یا شیمیایی ایجاد می شود. هر چیزی که در مغز انتقال دهنده عصبی ، نورو اندوکرین یا التهاب عصبی تأثیر بگذارد ، می تواند باعث هذیان شود.

مطالعه ژوئن 2020 در Acta Neurologica Belgica اظهار می دارد که تب و هیپوکسی ناشی از کووید -19 عفونت احتمالاً باعث هذیان در بیماران مسن می شود. در برخی دیگر ، وجود بیماری های مشابه مانند فشار خون بالا ، بیماری های قلبی عروقی ، دیابت ، عفونت هپاتیت B ، بیماری انسدادی مزمن ریوی ، بیماری مزمن کلیه و نقص ایمنی نیز می تواند باعث هذیان شود. مطالعه دیگری ، منتشر شده در سن و پیری در سپتامبر 2020 ، تایید می کند که هذیان یکی از علائم اصلی آن است کووید -19 در بیماران مسن با ضعف در حقیقت ، هذیان را باید به عنوان یک نشانه هشدار دهنده اولیه تشخیص داد کووید -19 در افراد مسن

هذیان به عنوان یک علائم اولیه

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله ایمونولوژی بالینی و ایمنی درمانی نشان می دهد که هذیان می تواند به عنوان یک نشانه هشدار دهنده اولیه بروز شود کووید -19 نه فقط در افراد مسن بلکه در سایر بیماران ، به خصوص هنگامی که همراه با تب باشد. این مطالعه که توسط محققان دانشگاه Oberta de Catalunya (UOC) انجام شد ، بر اساس یک بررسی سیستماتیک از مطالعات فعلی در مورد تأثیر عصبی کووید -19 .

انگیزه مطالعه یافتن روند بیماری زایی است که منجر به هذیان می شود کووید -19 بیماران ، به ویژه هنگامی که این علائم قبل از علائم دیگر مانند سرفه و مشکلات تنفسی باشد و سایر علائم عصبی مانند از دست دادن حس چشایی یا بو را همراه داشته باشد. محققان سه عامل اصلی را که منجر به هذیان می شود شناسایی کردند کووید -19 بیماران:

1. هیپوکسی: وقتی عضوی مانند مغز از اکسیژن در سطح بافتی محروم شود ، می تواند منجر به تورم عصبی و ورم مغزی شود که به نوبه خود باعث آسیب مغزی می شود. معاینه میکروسکوپی نمونه های مغزی جمع آوری شده از بیمارانی که در اثر آن فوت کرده اند کووید -19 آسیب هیپوکسیک حاد مغز را نشان می دهد ، که با علائم عصبی مانند هذیان ، آنوسمی و پیری همراه است.

2. التهاب عصبی: این عارضه آسیب رسان به مغز هنگامی رخ می دهد که سیستم ایمنی بیش از حد فعال شود و منجر به افزایش سطح سیتوکین های التهابی و بیش فعالی سلول های T شود. این در نهایت منجر به طوفان های سیتوکین می شود ، که می تواند عملکرد مغز را به شدت آسیب برساند.

3. سمیت عصبی: اگرچه نادر است ، مواردی وجود دارد که ویروس SARS-CoV-2 قادر است مستقیماً به سیستم عصبی مرکزی حمله کند ، از سد خونی-مغزی عبور کرده و باعث سمیت در مغز شود. قبل از اینکه ویروس حتی ریه ها را آلوده کند ، چنین سمی منجر به انحطاط عصبی و علائم عصبی می شود ، که منجر به بروز علائم کووید -19 هذیان و تب بودن به جای سرفه.

این مطالعه نشان می دهد که هر یک از این سه عامل می تواند با هم ترکیب شده و موجب هذیان شود کووید -19 بیماران با تأثیر بر عملکردهای اصلی مغز مانند تنظیم التهاب ایمنی ، تنظیم هورمون از طریق محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال و تنظیم انتقال دهنده عصبی. این درک مکانیسم اساسی مغز در کووید -19 عفونت می تواند به ایجاد اشکال جدیدی از درمان کمک کند که می تواند علائم مانند هذیان را از همان ابتدا برطرف کند. محققان نتیجه گرفتند که هر چند مراقبت های عصبی و داروها همراه با درمان برای کووید -19 ممکن است دشوار باشد ، غربالگری بیماران در معرض خطر ابتلا به آسیب مغزی می تواند به جلوگیری از مشکلات طولانی مدت کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقاله ما را در مورد علائم عصبی از مطالعه کنید کووید -19 .

مقالات مربوط به سلامتی در Firstpost توسط myUpchar.com ، اولین و بزرگترین منبع هند برای اطلاعات پزشکی تأیید شده ، نوشته شده است. در myUpchar ، محققان و روزنامه نگاران با پزشکان همکاری می کنند تا در مورد همه چیز درباره سلامتی اطلاعاتی به شما ارائه دهند.