WHO دستورالعمل های استفاده از ماسک در مکان های عمومی داخلی و خارجی را به روز می کند

استفاده از ماسک باید همراه با اقدامات دیگری مانند بهداشت دست ، فاصله فیزیکی ، تهویه در محیط های داخلی ، آزمایش ، ردیابی تماس ، قرنطینه و انزوا انجام شود.

WHO دستورالعمل های استفاده از ماسک در مکان های عمومی داخلی و خارجی را به روز می کند

با بیش از 64 میلیون مورد استفاده از ماسک به منظور جلوگیری از شیوع ویروس در فرد آلوده و محافظت از اطرافیان ضروری است.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اخیراً دستورالعمل های خود را در مورد استفاده از ماسک در مکان های عمومی و همچنین در فضای بسته در مکان هایی که تهویه کافی ندارند به روز کرده است. این چهارمین به روزرسانی WHO در زمینه راهنمایی ماسک در طی این دوره است ویروس کرونا پاندمی؛ آخرین مورد در ماه آگوست آمد. همانطور که در موارد قبلی گفته شده است ، راهنمایی اظهار داشت که ماسک به خودی خود به دور نگه داشتن ویروس SARS-CoV-2 کمک نمی کند.

این باید همراه با سایر اقدامات ایمنی از جمله بهداشت دست ، فاصله فیزیکی حداقل یک متر ، جلوگیری از لمس صورت ، آداب تنفس ، تهویه مناسب در محیط های داخلی ، آزمایش ، ردیابی تماس ، قرنطینه و ایزوله مورد استفاده قرار گیرد.

با بیش از 64 میلیون مورد استفاده از ماسک به منظور جلوگیری از شیوع ویروس در فرد آلوده و محافظت از اطرافیان ضروری است.

آژانس بهداشت جهانی در صورتی که ماسک نداشته باشد یا اگر شخصی به دلایل پزشکی مانند افرادی که دارای اختلالات شناختی ، تنفسی یا شنوایی هستند ، نتواند ماسک بزند ، از محافظ صورت نام می برد. با این حال ایالت ها که “آنها از نظر انتقال و پیشگیری از قطرات از ماسکها پایین ترند.” اما در صورت استفاده از آنها ، محافظ های صورت دو طرف صورت و زیر چانه را می پوشانند.

سازمان بهداشت همچنین اشاره کرده است که استفاده از ماسک در مناطقی از خوشه های عفونت شناخته شده یا انتقال در جامعه مهم است. مردم باید در داخل خانه مانند مغازه ها ، محل کار ، مدارس و در مکان های بیرونی که حفظ فاصله فیزیکی امکان پذیر نیست ، از “ماسک غیر پزشکی” استفاده کنند. همچنین بیان می کند که اگر تهویه هوا در محیط داخلی ضعیف باشد ، استفاده از ماسک غیر پزشکی مهم است. این صرف نظر از اینکه فاصله اجتماعی حفظ شود یا خیر.

وجود در فضای باز یا در مناطق با تهویه مناسب در داخل خانه بسیار مهم است زیرا ویروس به راحتی در داخل گسترش می یابد. طبق CDC ، خطر آلوده شدن به ویروس SARS-CoV-2 در مناطق محصور شده 18.7 بیشتر از محیط خارج است و همچنین می تواند باعث وقوع حوادث فوق العاده پخش کننده شود.

رویداد فراگیر زمانی است که یک فرد آلوده تعداد “غیرمعمول زیاد” افراد در مجاورت آنها را آلوده کند که باعث موارد ثانویه متعدد می شود.

کارکنان مراقبت های بهداشتی باید در روش های تولید آئروسل از ماسک پزشکی استفاده کنند و در صورت وجود از دستگاه تنفس N95 استفاده کنند. در بیمارستان ها ، همه باید ماسک بزنند و این مربوط به بازدید کنندگان ، کارکنان ، بیماران و همچنین در مکان های مشترک مانند کافه تریا و اتاق کارمندان است.

مشاوره برای کودکان

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که کودکان بالای پنج سال در صورت آلودگی برای “کنترل منبع” نیازی به ماسک زدن ندارند.

طبق مطالعه ای در NCBI، کنترل منبع اصطلاحی قدیمی است که برای کنترل عفونت مداوم استفاده می شود. این شامل همه “اقدامات جسمی انجام شده در روند مراقبت برای کنترل” یک عفونت و کاهش “شرایط مطلوب رشد میکروارگانیسم ها است.

برای كودكانی كه بین شش تا 11 سال سن دارند ، استفاده از ماسك به این بستگی دارد كه آیا آنها واقعاً نحوه درست پوشیدن را می فهمند و آیا افراد بزرگسالی برای نظارت بر آنها هستند ، اگر افراد مسن در اطراف باشند ، میزان انتقال آن در ناحیه چقدر شدید است .

قوانین مربوط به کودکان و نوجوانان 12 سال به بالا همان قوانینی را برای بزرگسالان دنبال می کند. اما می توان موارد استثنایی را در مورد كودكان دارای ایمنی به خطر انداخته ، بیماران كودكان مبتلا به فیبروز سیستیك یا بیماری هایی مانند سرطان و كودكانی كه توانایی ویژه دارند ، ایجاد كرد.

در اینجا چند یادآوری از WHO آورده شده است:

  • افراد مسن و کسانی که دارای مشکلات بهداشتی هستند همیشه نباید از یک ماسک پزشکی استفاده کنند که فاصله فیزیکی حداقل یک متر حفظ نشود.
  • مراقبان مراقبت از افرادی که مشکوک به آلودگی آنها هستند یا باید تأیید شوند ، وقتی در یک اتاق با بیمار هستند ، از ماسک استفاده می کنند.
  • ماسک های خانگی باید سه لایه باشند و خارجی ترین لایه آن از ماده ای که آب را دفع می کند و داخلی ترین لایه ساخته شده از ماده ای که می تواند با آب مرطوب شود ، ساخته شده است. لایه هیدروفوبیک میانی باید با ماده ای ساخته شود که “ثابت شده است که باعث افزایش فیلتراسیون یا نگهداری قطرات می شود.”
  • از ماسک های دارای دریچه بازدم استفاده نکنید.
  • ماسک های پارچه ای ساخته شده در کارخانه باید دارای فیلتراسیون مناسب ، تنفس و مناسب باشند.
  • اطمینان حاصل کنید که ماسک دهان و بینی را پوشانده و شکاف بین صورت و ماسک را به حداقل برسانید.
  • همیشه بهداشت دست را انجام دهید
  • اگر ماسک مرطوب یا مرطوب شد ، آن را تعویض کنید.
  • از ماسکهای یکبار مصرف استفاده مجدد نکنید و آنها را به درستی دور بیندازید.
  • هنگام مکالمه ماسک خود را بردارید و ماسک به اشتراک نگذارید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>