Denosumab ، zozoledronate ، و کلسیم: برخی از داروهای پوکی استخوان ممکن است در کاهش بروز COVID-19 موثر باشند.

این مطالعه از این واقعیت الهام گرفته شد که متخصصان بیمارستان Del Mar ، یک بیمارستان عمومی در اسپانیا ، میزان کم COVID-19 را در بیماران پوکی استخوان مشاهده کردند.

در مطالعه ای که اخیراً در ژورنال منتشر شده است سالخورده، گروهی از محققان در اسپانیا اظهار داشتند که برخی از داروهای اصلی (دنوزوماب ، زولدرونات و کلسیم) که برای درمان بیماری های روماتیسمی غیر التهابی مانند پوکی استخوان ، فیبرومیالژیا و آرتروز استفاده می شود ، می تواند به عنوان پیشگیری از مxثر باشد کووید -19 .

پوکی استخوان یک بیماری مرتبط با سن است که میلیون ها نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند. این بیماری نیاز به درمان طولانی مدت دارد که شامل ترکیبی از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) ، مواد افیونی و ضد افسردگی است.

تأثیر دقیق داروهای درمان پوکی استخوان بر کووید -19 بروز و شدت بیماری ناشناخته است. ثابت شده است که برخی از داروهای ضد روماتیسمی مانند آنتاگونیست های IL-6 در برابر آنها موثر هستند کووید -19 و انجمن های مختلف از جمله کالج روماتولوژی آمریکا و بنیاد بین المللی پوکی استخوان به بیماران پوکی استخوان توصیه کرده اند که داروهای خود را ادامه دهند.

با این حال ، داده هایی برای نشان دادن ایمنی داروهای پوکی استخوان در درمان است کووید -19 هنوز در دسترس نیست

مطالعه اخیر

این مطالعه از این واقعیت الهام گرفته شده است که متخصصان بیمارستان Del Mar ، یک بیمارستان عمومی در اسپانیا ، میزان کم ابتلا را نشان دادند کووید -19 در بیماران پوکی استخوان

محققان 2،102 داوطلب با میانگین سنی 66.4 سال را در این مطالعه شرکت کردند. بیش از 80 درصد شرکت کنندگان زن ، حدود 63.7 درصد مبتلا به آرتروز ، 43.5 درصد پوکی استخوان و 27.2 درصد فیبرومیالژیا بودند.

حدود 109 نفر از شرکت کنندگان تایید شدند کووید -19 بین مارس و مه 2020 مثبت است. این بیماران همچنین در مقایسه با افرادی که از نظر تست کووید -19 .

آنها همچنین کمتر در معرض داروهایی مانند دنوزوماب ، زولدرونات وریدی ، ویتامین D و تعدیل کننده های گیرنده استروژن انتخابی (SERMs) قرار داشتند و در مقایسه با افرادی که به این بیماری مبتلا نبودند ، در معرض داروهای ضد افسردگی قرار داشتند.

بر اساس مطالعه ، محققان پیشنهاد کردند که دونوزوماب ، زولدرونات ، کلسیم و داروی ضد افسردگی دولوکستین با منفی ارتباط دارند کووید -19 وقوع. به طور خاص ، مشخص شد که داروها 30-40 درصد میزان عفونت را کاهش می دهند. از طرف دیگر ، بیشتر داروهای ضد افسردگی و تسکین دهنده درد ، به ویژه پرگابالین ، با کووید -19 وقوع.

مکانیسم های مختلف

طبق مطالعه ، داروهایی که موثر شناخته شدند مکانیسم عملکرد متفاوتی داشتند.

Denosumab سیستم RANK / RANKL را که در حفظ تعادل در سیستم اسکلتی نقش دارد هدف قرار می دهد. با این حال ، این سیستم ایمنی نیز تأثیر می گذارد و در توسعه غدد لنفاوی و فعال شدن سلول های T نقش دارد. مهار این سیستم باعث کاهش سیتوکین های پیش التهاب در بدن و کمک به کنترل التهاب می شود ، که یکی از مهمترین دلایل تهدید کننده زندگی است کووید -19 .

زولدرونات به طور معمول از تجزیه استخوان جلوگیری می کند ، خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد ، سلامت عمومی و سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و از بروز پنومونی می کاهد. این مطالعه نشان داد که زولدرونات همچنین حساسیت برخی از سلولهای سیستم ایمنی به SARS-CoV-2 را کاهش می دهد ، که ممکن است کاهش بروز کووید -19 در بیماران

دیده شده است که کمبود کلسیم با افزایش خطر مرگ و میر در ارتباط است کووید -19 بیماران. محققان توضیح دادند که مکانیزم احتمالی از طریق آن به مدیریت کمک می کند کووید -19 درگیری کلسیم در تولید سلولهای T ، نوعی سلول سیستم ایمنی بدن است که مسئول مبارزه با ویروس ها است.

به طور مشابه ، دولوکستین ضد افسردگی به تعادل سلول های T و تولید سیتوکین کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقاله ما را در مورد داروهای قبلی موجود در دوره آزمایشی بخوانید کووید -19 .

مقالات مربوط به سلامتی در Firstpost توسط myUpchar.com ، اولین و بزرگترین منبع هند برای اطلاعات پزشکی تأیید شده ، نوشته شده است. در myUpchar ، محققان و روزنامه نگاران با پزشکان همکاری می کنند تا در مورد همه چیز درباره سلامتی اطلاعاتی به شما ارائه دهند.