کابل های HDMI و کاربرد ان و تعداد رشته سیم ها

این تقویت معمولا برای کابلهای بلندتر مورد استفاده قرار میگیرد، اما میتواند برای ساخت یک کابل کوتاه نازکتر و با انعطاف زیاد هم استفاده شود. وایرلس بیسیم دادههای HDMI را از یک باکس کوچک با یک کابل HDMI کوتاه به یک باکس کوچک نزدیک تلویزیون که در واقع همان فرستنده و گیرنده هستند؛ ارسال میکند. شما میتوانید دو تلویزیون با جهتهای مختلف داشته باشید و یا مجموعه ای از تلویزیونها را در اتاقهای مختلف داشته باشید و حتی بهتر از این ها، اکثر اسپلیترهای HDMI تقویت کننده سیگنال هستند، بنابراین میتوانید یک کابل HDMI طولانی داشته باشید که دو کابل بلند دیگر از آن تغذیه میکنند. Chromecast برای افرادی طراحی شده است که در درجه اول میخواهند از طریق لپ تاپ در تلویزیون خود فیلم یا محتوای متناوب مثل YouTube را از این طریق تماشا کنند. اگر بخواهید از طریق Ultra HD Blu-ray فیلم تماشا کنید این سرعت بسیار خوب است اما در هنگام استفاده از سخت افزارهای مخصوص بازی که بازی های 4K را با سرعت 30 یا 60 فریم در ثانیه ارائه می دهند می توانند به مشکل بربخورند. HDMI 1.0: کابل HDMI نخستین بار در سال 2002 با قابلیت انتقال بیش از 165 میلیون پیکسل در ثانیه و با 7 کانال مجزای 24 بیتی با فرکانس 192 کیلوهرتز برای انتقال سیگنال های صوتی به بازار عرضه شد.

پشتیبانی نماید. HDR دینامیک این کابل باعث میشود که امکان نشان دادن کیفیت بالاتری از رنگ برای شما وجود داشته باشد و همینطور روشنایی بهتری نیز برای آنها (رنگها) پدید خواهد آمد. وایرلس دامنه طولانیتری در مقایسه با کابل دارد اما معمولاً از کیفیت K4 پشتیبانی نمیکند. این کابل از فرکانس 30 هرتز پشتیبانی می کند و به سبب آن نرخ فریم 30 فریم برثانیه در آن پشتیبانی می شود. در این بین باید به این نکته بسیار مهم نیز اشاره کنیم که این کابل دارای نسخه HDMI2.1 هست که سبب میشود تصاویر به خوبی و با سرعت برای شما نمایش داده شود و هیچگونه تأخیری را نداشته باشد و در نهایت اتصالی پایدار را به شما خواهد داد. در ادامه به هشت روش برقراری اتصال بین تلویزیون و لپ تاپ را شرح خواهیم داد. یک نوار ابزار در کنار صفحه ایجاد میشود که باید تنظیمات آن را روی Duplicate یا Second Screen Only قرار دهید.

اگر قرار دادن کابل فیزیکی بین لپ تاپ و تلویزیون ممکن نیست میتوانید از یک وایرلس بیسیم HDMI کمک بگیرید. کابل HDMI دارای بهترین کیفیت تصویر و کمترین تاخیر ورودی می باشد و به هیچ عنوان تحت تاثیر محیط شبکه بیسیم اطراف خانه قرار نمی گیرد. کابل HDMI کی نت ۱۰ متری برای زمانی که شما بخواهید تصویر را از دستگاهی که دارای خروجی HDMI می باشد به هر نمایشگری با درگاه HDMI انتقال دهید مناسب است. جهت خرید محصول و مشاهده مشخصات و لیست کامل محصولات کینت به بخش محصولات کی نت مراجعه نمایید تا بیشتر با محصولات این برند محبوب آشنا شوید. توجه داشته باشید از کابلهای با لایه حفاظتی بیشتر زمانی که کابل نزدیک و کنار کابل برق باشد، استفاده کنید. بیشتر بخوانید: تلویزیون Q9S سامسونگ ۸۵ اینچی ۸K و The Wall معرفی شد! این بدان معناست که محتوایی مانند فیلم Netflix ،YouTube یا هر محتوای جالب صفحات جالب وب را که میتوانید در Chrome بارگیری کنید را در تلویزیون ببینید. بسته به کابلی که استفاده کردهاید، ورودی مناسب تلویزیون با ریموت را انتخاب کنید. این قابلیت به شما امکان میدهد ابزارهایی را که از طریق کابل HDMI به هم متصل شده اند، با استفاده از یک ریموت کنترل کنید.

ورودی PC یا RGB را در تلویزیون با ریموت انتخاب کنید. Display انجام دهید و مطمئن شوید گزینه TV انتخاب شده است. برای تغییر این تنظیمات ابتدا از نوار پایین صفحه ویندوز بر روی آیکون Speaker راست کلیک کنید و سپس گزینه Sounds را انتخاب کنید.حال وارد تب Playback شوید و بر روی گزینه “HDMI” “Digital Audio”،”High Definition Audio Device” یا نام دستگاه یا تلویزیون خود راست کلیک کنید و سپس به عنوان دستگاه پیش فرض گزینه Set as Default Device را انتخاب کنید. از آنجا که همه چیز از طریق اچ دی ام ای ( HDMI ) نصب شده است , کابل hdmi همان شارژر است تمام صداهای دستگاه های شما باید از طریق اسپیکرهای گیرنده خارج شوند . بنابراین با کمی آینده نگری میتوانید از کابل کشیها و هزینه های جانبی آن جلوگیری کنید. در مقابل کابل برقرار کننده ی اتصال در تلفن های آیفون و آیپد، Lightning نام دارد. تمامی لپ تاپها از جمله لپ تاپ های اچ اپی دارای دراگاه HDMI برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون هستند. هنگامیکه یک کابل HDMI را از لپ تاپ به تلویزیون وصل کنید، نیازی به تغییر تنظیمات لپ تاپ نیست و همه چیز اتومات انجام میشود.