پرچم قرمز مجلس آزمایشات سریع آنتی ژن را نشان می دهد: نگاهی به آنچه بحث برانگیز است

در حالی که متخصصان می گویند آزمایشات سریع آنتی ژن می تواند به كشورهایی كه شیوع خارج از كنترل دارند كمك كند ، اما عمل هند در جمع كردن داده های آزمایش های سریع و آزمایش های RT-PCR خطر ایجاد تصویری ناقص از میزان آلودگی آن را دارد.

کمیته دائمی بهداشت و رفاه خانواده مجلس در گزارش اخیر خود در مورد کووید -19 گفته است که “نگران استفاده از آزمایش های تشخیصی با اطمینان کمتر است که احتمال منفی های کاذب را افزایش می دهد”.

رئیس کمیته دائمی بهداشت پارلمان ، رام گوپال یداو ، گزارش را با عنوان “شیوع بیماری همه گیر” ارائه داد کووید -19 و مدیریت آن به رئیس Rajya Sabha M Venkaiah Naidu.

این اولین گزارش کمیته های پارلمانی در مورد نحوه کار دولت از این کمیته است کووید -19 پاندمی.

در این گزارش گفته شده است كه دولت “باید صحت آزمایش سریع آنتی ژن را نسبت به RT-PCR و سایر آزمایش های تشخیصی ارزیابی كند … تا تصویر واقعی از ظرفیت آزمایش در كشور ارائه شود.”

“اکیداً توصیه شده است که امکانات آزمایش” برای انجام آزمایشات دقیق تر “افزایش یابد.

این گزارش همچنین خاطر نشان كرد ، “امكانات آزمایشی فقط به مناطق و شهرهای بزرگتر محدود می شود” و “كمبود امكانات آزمایشی در مناطق روستایی نیز منجر به كم گزارش كردن موارد شده است”.

آزمایش تشخیص سریع آنتی ژن برای چیست؟ کووید -19 ؟

این یک آزمایش بر روی نمونه های بینی سواب شده است که آنتی ژن ها (مواد خارجی تحریک کننده پاسخ ایمنی در بدن) را که در ویروس SARS-CoV-2 یافت می شود ، تشخیص می دهد.

طبق هر هند اکسپرس، این تست یک آزمایش مراقبت است که خارج از محیط آزمایشگاه مرسوم انجام می شود و برای دستیابی سریع به نتیجه تشخیصی استفاده می شود.

طبق هر IndiaSpend، تست آنتی ژن سریعتر و ارزانتر از “استاندارد طلا” آزمایش ، فناوری RT-PCR است. همچنین موارد بسیار مثبت را با دقت تشخیص می دهد کووید -19 . اما نقطه ضعف آن این است که تعداد قابل توجهی از “منفی های کاذب” را به وجود می آورد که در آن آزمایش شخص می تواند منفی باشد در صورتی که در واقع می تواند برای بیماری ویروسی مثبت باشد.

تفاوت آزمایش RT-PCR و تست آنتی ژن سریع چیست؟

همانطور که توسط شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) ذکر شده است ، آزمایش RT-PCR با احتساب مدت زمان حمل و نقل نمونه حداقل 5-2 ساعت طول می کشد. مشاور ICMR اظهار داشت: “این مشخصات استفاده گسترده از آزمایش RT-PCR را محدود می کند و همچنین مانع افزایش سریع ظرفیت آزمایش در مناطق مختلف مهار و بیمارستان می شود.”

در یک آزمایش سریع و سریع تشخیص آنتی ژن ، حداکثر مدت زمان تفسیر آزمایش مثبت یا منفی 30 دقیقه است.

پرچم قرمز مجلس آزمایشات سریع آنتی ژن را نشان می دهد نگاهی به آنچه بحث روش بحث برانگیز است

کارکنان آزمایشگاهی که از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) استفاده می کنند ، دست خود را روی نمونه های جمع آوری شده برای آن قرار می دهند کووید -19 ویروس کرونا آزمایش کردن. خبرگزاری فرانسه

موضع دولت در این باره چیست؟

طبق دستورالعمل های صادر شده توسط ICMR ، کسانی که تست منفی می گیرند کووید -19 با آزمایش سریع آنتی ژن باید به طور پی در پی توسط RT-PCR آزمایش شود تا عفونت رد شود ، در حالی که یک آزمایش مثبت باید به عنوان یک مثبت مثبت در نظر گرفته شود و نیازی به تأیید مجدد با آزمایش RT-PCR ندارد.

در بخشنامه ای در 23 ژوئن ، 2020 ، در مورد “استراتژی های اضافی جدیدتر برای کووید -19 دولت “دولت اظهار داشت که آزمایش آنتی ژن می تواند در” سطح میدانی برای تشخیص زود هنگام عفونت و مهار سریع “کمک کند و می تواند” تشخیص سریع SARS-CoV-2 در تنظیمات میدانی “را ارائه دهد.

دولت سپس گفت كه این فن آوری باید هم در محیط های میدانی (خارج از آزمایشگاه) و هم در بیمارستان ها و همراه با فناوری تست RT-PCR استفاده شود.

تاکنون آزمایشات آنتی ژن تولید شده توسط حداقل سه شرکت توسط ICMR برای استفاده در هند تأیید شده است. این اجازه استفاده از کیت های تشخیص آنتی ژن را که توسط شرکت کره جنوبی SD Biosensor تولید شده است ، که تجاری آن استاندارد Q نامیده می شود ، مجاز کرده است. کووید -19 کیت تشخیص Ag.

بنابراین مسئله این روش آزمایش چیست؟

ICMR یک ارزیابی مستقل از دو سایت از کیت SD Biosensor را در ICMR و AIIMS انجام داده است.

نتایج نشان داد که کیت از ویژگی بسیار بالا ، یا توانایی تشخیص منفی های واقعی برخوردار است ، که بین 99.3 درصد تا 100 درصد در دو سایت متفاوت است. حساسیت آزمایش ، یا توانایی آن در تشخیص مثبت واقعی ، بسته به میزان ویروسی بیمار بین 6/50 تا 84 درصد است. هرچه توانایی تشخیص منفی های واقعی بالاتر باشد ، نتیجه مثبت نیز قابل اطمینان تر است.

این بدان معناست که وقتی نتیجه مثبتی بدست آورد ، 99.3 درصد تا 100 درصد دقیق است ، اما وقتی نتیجه منفی را بدست آورد ، می تواند فقط 6/50 تا 84 درصد باشد.

این نشان می دهد که استفاده از آزمایشات سریع می تواند به برخی از افراد آلوده اجازه دهد آزادانه به جامعه بازگردند و ویروس را به افراد بیشتری منتقل کند.

پرچم قرمز مجلس آزمایشات سریع آنتی ژن را نشان می دهد نگاهی به آنچه بحث روش بحث برانگیز است

یک کارمند مراقبت های بهداشتی آزمایش سریع آنتی ژن را انجام می دهد کووید -19 در طی یک غربالگری جمعی برای ویروس کرونا . خبرگزاری فرانسه

به عنوان مثال ، در فیلیپین ، تعداد زیادی از منفی های کاذب در آزمایشات انجام شده بر روی کارگران بازگشت کننده به این معنی است که وقتی اجازه داده شده است به خانه بروند ، عفونت ها در مکان های جدید کاشته می شوند ، و این امر باعث احیای شدید موارد می شود.

در حالی که متخصصان می گویند آزمایش های سریع آنتی ژن می تواند به كشورهایی كه شیوع خارج از كنترل دارند كمك كند تا به سرعت نقاط داغ را تشخیص دهند ، اما عمل هند در هم آمیختن داده های آزمایشات سریع و آزمایش های RT-PCR سنتی ، خطر ایجاد یک تصویر ناقص از میزان آلودگی آن را دارد ، این مقاله در چاپ.

مخلوط کردن این دو نقطه داده می تواند این تصور را ایجاد کند که یک کشور به طور گسترده در حال آزمایش است و تعداد موارد مثبت آن در حال کاهش است و یا اینکه تعداد اعداد در حال کند شدن است ، در حالی که در حقیقت ممکن است چنین نباشد.

با این حال ، دیگران همچنین اشاره می کنند که حتی “استاندارد طلا” RT-PCR نیز می تواند عفونت ها را از دست بدهد ، فقط به میزان کمتری از RAT.

دکتر K. سرینات ردی ، رئیس بنیاد بهداشت عمومی هند (PHFI) و عضو بنیاد هند کووید -19 گروه ویژه گفت چاپ اگر سواب در عفونت خیلی زود گرفته شود یا روش جمع آوری کامل نباشد ، حتی آزمایش RT-PCR می تواند 30-40 درصد موارد را از دست بدهد.

سیم استدلال می کند که روش بازآزمایی همچنین استراتژی ICMR را غیر اقتصادی می کند ، با توجه به اینکه هزینه هر آزمایش سریع آنتی ژن 450 روپیه محدود می شود. CS Bedi ، مشاور پزشکی SD Biosensor ، به وب سایت گفت که قیمت کیت می تواند بالاتر از 450 روپیه باشد برای خریداران غیر دولتی

بنابراین حتی اگر آزمایش آنتی ژن برای تشخیص موارد مثبت جدید مفید باشد کووید -19 ، این واقعیت که بسیاری از نتایج آن می تواند منفی کاذب باشد ، مستقیماً بر مبارزه با آن تأثیر می گذارد کووید -19 .

با ورودی های آژانس ها

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>