تیرآهن کرج

همه ی ما می دانیم که تیرآهن از اساسی ترین ابزارهای ساختمان سازی است . تیرآهن ها انواع گوناگونی دارد و کارخانجات متفاوتی آنها را تولید می کنند .  تیرآهن ها را می توان با مشخصه های مختلفی در بازار آهن فروشی پیدا کرد ، که درمیان آن ها تیرآهن کرج یکی از  محبوبترین و پرطرفدارترین تیرآهن ها است. اطلاع پیدا کردن از قیمت روز تیرآهن کرج باعث یک خرید موفقیت آمیز خواهد شد.

بررسی تیرآهن کرج

تیرآهن های کرج در ایران  و در صنعت ساختمان سازی جایگاه ویژه پیدا کرده ،  که با تولید آن ایران توانست واردات را از دیگر کشورها هرچند در به صورت جزئی کم کند . تیرآهن کرج سایزها و اندازه های مختلفی دارند و هر کدام از آنها  مشتریان خاص خود را دارد . مواد اولیه به کار برده شده در ساخت تیرآهن های ایران درجه ۱ بوده کیفیت بالایی دارند . در ساخت تیرآهن های کرج استانداردهای لازم به کار برده شده است . برای خرید  و قیمت گذاری تیرآهن کرج باید مشخصات ظاهری ، نحوه تشخیص محصول ، کارخانجات مختلف ، کاربرد و  کیفیت و استاندارد آن را بررسی کنیم . نوسانات ارزی و قیمت دلار بر قیمت تیرآهن های کرج بی‌تاثیر نیست .

در ساخت تیرآهن های کرج از فرآیند نورد گرم استفاده می شود .  تفاوت تیرآهن ها می تواند تفاوت های بسیار جزئی باشد و  در مراحل ساخت آنها  ممکن است  مراحلی اضافه تر یا کمتر انجام شود ، که در قیمت روز تیرآهن اقر بخش است .  تیرآهن های کرج بر اساس رده های  مختلفی قرار داده می‌شوند .

تیرآهن های کرج موجود در بازار به دو نوع سبک و استاندارد تقسیم بندی می شوند.  تیرآهن هایی که در بازار وجود دارد ، تیرآهن کرج از  با کیفیت ترین محصولات داخلی است که وزن استانداردی دارد .

 قیمت تیرآهن کرج نسبتاً بالا است  ولی مواد به کار برده شده در ساخت آن درجه ۱ بوده و استانداردهای لازم در ساخت آن به کار برده شده است .

تیرآهن هایی که در بازار بزرگ آهن فروشان کرج می توان پیدا کرد و خریداری کنید

تیر آهن ipe :این تیرآهن بر طبق استاندارد اروپا ساخته می شود . نیمه پهن است و از لحاظ ظاهری دارای دو بال افقی و یک جان عمودی است  و دارای ارتفاع استاندارد ۸۰ تا ۶۰۰ میلیمتر می باشد . این تیرآهن از مهمترین آهن آلات ساختمانی در  کرج است ،  که در سقف و پل های لانه زنبوری از آن استفاده می کنند و در ساختمان به صورت ستون ، خرپا ، نعل ، درگاه   به کار می رود .

 تیرآهن ناودانی : از پروفیل های یو شکل پر کاربرد صنعت  است ، که  فولادی شکل است  . مقطع  تیرآهن یک جان افقی و دو بال  عمودی دارد .  از میلگرد در تمام قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود . در سازه ها وجود میلگرد بسیار ضروری است ، برای مقاومت ساختمان از بتن استفاده می کنند .  بتن در مقابل نیروهای فشاری مقاومت بالایی از خود نشان می دهد ، ولی در مقابل نیروهای کششی و چرخشی نمی‌تواند مستحکم باشد از این رو میلگرد را برای محافظت از ساختمان به کار می‌برند که از ترک خوردن و شکستن بتن ها جلوگیری کند.

سپری :  سپری آهنی که به آن پروفیل هم گفته می‌شود.  ضخامت ۹ یا ۵.۲ میلیمتر برای ساخت درب و پنجره ، اسکلت گلخانه ها ،  اتصالات  شیشه ای ، اتصال پل به ستون استفاده می شود. پروفیل از پرمصرف‌ترین لوازم ساختمان سازی راه سازی در صنعت است ،  که برای پوشش سقف سوله ها ، ساخت پایه میز و صندلی  ، ساخت کرکره های مغازه در صنعت خودروسازی هم استفاده میشود