بهترین دستگاه اکسیژن ساز موجود در ایران کدام است؟

تکنولوژی اصلی تولید اکسیژن در دستگاههای پرتابل نیز مانند دستگاههای ثابت است و تنها تفاوت موجود در آن، وجود یک باتری است که با اتصال به برق شهری یا فندک خودرو نیز قابل شارژ است و نیاز مداوم به برق را بر طرف میکند. به طور مثال نوجان مهر با شناسایی این مشکل دستگاههایی با نام مولتی استک را طراحی و تولید کرده است. برای حل چنین مشکلی نیز استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای مناسب و کارآمد که برای چنین نیازهایی طراحی و مهندسی شده باشد، بخش بزرگی از این مشکل را حل خواهد کرد. از جمله آنها میتوان به دستگاه تصفیه هوای نوجان اشاره کرد. علاوه بر آن جایگزین کردن هوای آلوده بیرون با هوای این فضاها احتمالا مشکلی را حل نخواهد کرد! این دستگاه ها هیچ گونه تفاوتی با دیگردستگاه های اکسیژن ساز https://sedanmed.ir/product-category/medical-equipment/breathing-equipment/oxygen-concentrator/ ندارند و مکانیزم کار آن ها مانند یکدیگر است. از طرفی تنفس هوای پاک حق همه ماست و باید برای بهبود کیفیت هوا از به کارگیری هیچ اقدامی دریغ نکنیم. آلودگی هوا در همه جا ما را تعقیب میکند. این آلایندهها را عوامل مختلفی از جمله رنگها، خوشبوکنندهها، شویندهها، گردهها، ویروسها و از همه مهمتر ذرات pm 2.5 ایجاد میکنند. دستگاه های خانگی با وجود این همه ویژگی قابل حمل نبودند و این دستگاه بدین منظور ساخته شد.

می تواند به درمان این عارضه کمک کند.در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با هر یک از این دستگاهها آشنا شده و کاربردشان را بشناسیم. روی لینک کلیک کنید و بیشتر در این مورد بخوانید. این دستگاه دارای دو فیلتر ورودی است. فیلتر اولیه با جذب ذرات بسیار درشت مانند پرز و مو و آلرژن ها در مرحله اول فیلتراسیون، باعث حفظ ظرفیت فیلترهای هپا و کربن اکتیو و در نتیجه طولانی تر شدن عمر آنها میشوند. طبیعتا زمانی که ما با حجم کمتری از آلایندهها مواجه باشیم، سالمتر خواهیم ماند. زمانی که الکتریسیته از طریق الکترولیز وارد آب میشود، یک کاتد منفی و یک آند مثبت به الکترود های غیر همنام خود جذب می شوند. مولکول های کوچک گاز اکسیژن از منافذ عبور کرده و مولکول های بزرگتر نیتروژن توسط گرانول ها جذب می شوند. اکسیژن سازمی تواند به درمان این عارضه کمک کند. دستگاه اکسیژن ساز، اکسیژن هوا را جذب می کند و آن را برای استفاده افرادی که به اکسیژن با خلوص بالا نیاز دارند و دچار کمبود اکسیژن در خونشان هستند، تصفیه می کند. افرادی که از بیماریهای تنفسی نیز رنج میبرند درست شرایطی مشابه با مثالهای بالا دارند. در واقع زمانی که بدن ما هوای سالم را در بیشتر زمان روز دریافت میکند، احتمال ابتلا به بیماریهای تنفسی برایمان بسیار کمتر خواهد بود.

در این میان ما بیش از هشتاد درصد روز را در محیطهای بسته سپری میکنیم و میتوانیم با اثرات مخرب آلودگی هوا مقابله کنیم. رفع این ایراد و تعمیر دستگاه اکسیژن ساز، 2 روز کاری زمان میبرد و پس از تعمیر ، دستگاه اکسیژن ساز مجددا گارانتی میشود . اکسیژنی که در این فرایند ساخته میشود به صورت مستقیم به بیرون پمپ نمیشود. همانطور که از نام این نوع فیلتراسیون پیداست، تصفیه هوا در چنین دستگاههایی با عبور جریان هوا از سه نوع فیلتر این دستگاهها انجام میشود. واضح است که کیفیت هوا در سالنهای ورزشی با توجه به آنکه ورزشکاران در هنگام انجام تمرینات خود، تنفسهای عمیق را در تعداد زیاد انچام میدهند، بسیار مهم است. توجه داشته باشید که محصولات افشانه بسیار اشتغال پذیر هستند. همچنین مپنا آماده است با توجه به شیوع بیماری کرونا، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی را برای درمان بیماران کرونایی به سهولت تولید کند.

تنها ضعف این دستگاه ، این است که با برق شهری کار می کند و در مواقع قطعی برق کاربردی ندارد ؛ که البته این ضعف در مدل های دیگر جبران شده و دستگاه هایی هم وجود دارند که با باتری کار کنند. ذراتی که با ورود به بدن ما میتوانندخطرات بسیار جدی برای سلامتی ما به مرور زمان به همراه داشته باشند. برخی از افراد، اکسیژن کافی را از هوا دریافت نمیکنند و میزان اکسیژن بدن آنها کمتر از مقدار نرمال است. دستگاه اکسیژن ساز در انواع مختلف شامل دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری،8 لیتری،10 لیتری و با قیمت مناسب و ارزان قابل خریداری به صورت اینترنتی از تجهیزات پزشکی توانی نو می باشد.اکسیژن ساز های ایرانی ،چینی و آمریکایی همراه با ارانتی معتبر و خدمات پس از فروش در توانی نو به فروش میرسند.خرید دستگاه اکسیژن ساز برای افرادی که نیاز به اکسیزن تراپی دارند طبق دستور پزشک بهترین جایگزین کپسول های اکسیزن میباشد. بنابراین به نظر میرسد مناسبترین راهکار برای بهبود کیفیت هوای این محیطها نیز استفاده از دستگاههای تصفیه هوای مناسب با چنین فضاهایی است.