اکسیژن ساز 5 لیتری نایدک مدل Nuvo Lite

وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان در استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در … هرگز دستگاه مورد نظر را روی فرش یا موکت پرزدار کنار پنجره و جاهایی که دارای مقادیر بالایی از گرد و غبار است قرار ندهید. همچنین عناصری چون نئون، آرگون، زنون، کریپتون و هلیم به مقادیر اندک و ترکیباتی چون کربن دی اکسید، کربن مونوکسید، متان و برخی هیدروکربنها، و اکسیدهای نیتروژن و گوگرد که عمدتا نقش آلاینده هوا را دارد، به مقادیر ناچیز در هوا یافت میشوند. اکسیژن مثل هر داروی دیگر باید به مقادیر ایمن به مددجو داده شود زیرا همان طور که با غلظت کافی می تواند ناجی یک زندگی گردد با مقادیر بالا ممکن است مرگ آور باشد.

دستگاه اکسیژن سازبا پیشرفت بسیار سریع علم و تجهیزات پزشکی بسیاری از بیماران دیگر به بیمارستان انتقال داده نمیشوند و در منزل تحت مراقبت پزشک و پرستار ویژه کار(پرستاری که سابقه حداقل 10 سال تجربه در بخش ICU را دارد.)قرار میگیرد و برای همین مورد نیاز به اجاره دستگاه اکسیژن ساز دارد.یکی دیگر از علل اجاره تجهیزات پزشکی،بالا بودن قیمت خرید این تجهیزات است و در نتیجه همراهان بیشتر میل به اجاره تجهیزات پزشکی و اجاره دستگاه اکسیژن ساز سدان را دارند تا خرید آنها. در یک کنسانتره اکسیژن پمپ مکش، هوای محیط را جمع می کند، سپس از فیلتر های تعبیه شده در دستگاه اکسیژن ساز عبور داده می شود و پس از آن عمل فشرده سازی صورت می گیرد.

اکسیژن ساز ایرانیپزشک باید پس از انجام ارزیابی پزشکی کامل این دستگاه را تجویز کند و تنها پزشک تشخیص می دهد آیا فرد بیمار به این وسیله نیاز دارد یا خیر. اکسیژن درمانی برای بهبود حال و وضعیت تنفس بیمار در منزل یا امکان عمومی می باشد که همواره باید با تجویز پزشک مربوطه این عمل انجام بپذیرد. یک کنسانتره اکسیژن را باید به عنوان یک دستگاه تهویه هوا در نظر گرفت؛ این دستگاه هوا را میگیرد، تغییر میدهد و به شکلی دیگر وارد محیط میکند. این کار باعث باقی ماندن اکسیژن به عنوان گاز اصلی و اولیه می شود. این دستگاه یک منبع اقتصادی اکسیژن در فرایند های صنعتی نیز می باشد و در این زمینه به ژنراتور گاز اکسیژن نیز معروف است.

این روش از نظر اقتصادی جهت تولید گازاکسیژن مقرون به صرفه نمی باشد. این دستگاههای قابل حمل معمولاً به پریز برق متصل میشوند و ممکن است باتری داخلی یا باتری خارجی برای کار در خارج از خانه و در هنگام قطع برق داشته باشند.دستگاههای اکسیژن ساز اکثرا میتوانند به خروجی DC وسیله نقلیه متصل شوند و بیشتر این دستگاه ها برای استفاده سرپایی مناسب هستند. اما اختراع دستگاه اکسیژن ساز، آن را به شایع ترین و پرطرفدار ترین روش انتقال اکسیژن در خانه تبدیل کرد. نگهداری زیادی در این مولدهای اکسیژن نیاز نیست. ساخت چین می باشد و هیچگونه دستگاه ۳ لیتری غیر چینی در بازار موجود نیست . لیست قیمت اکسیژن ساز امروز در بازار تهران را ببینید.

زمانی که پزشک برای بیماراستفاده از یک دستگاه با یکسری مشخصات کلی را تجویز می­کند و بیمار برای خرید به بازار رفته و افراد سودجو دستگاه دیگری که مورد نیاز بیمار نیست به جای دستگاه تجویز شده توسط پزشک در اختیار بیمار قرار می­دهند. در نهایت استفاده از دستگاه قابل حمل می تواند آسان تر از کپسول های اکسیژن باشد. از سال ۲۰۰۰ به بعد بسیاری از شرکت ها دستگاه اکسیژن ساز قابل حملی تولید کردند که بطور متوسط یک الی پنج لیتر اکسیژن به طور مداوم تولید می کند. قبل از این دوره برای اکسیژن رسانی خانگی از سیلندرهای اکسیژن بسیار سنگین و فشار بالا و یا از سیستم کوچک مایعات فریزری استفاده می کردند.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز ایرانی۲- هایپوکسی رکودی stagnatic H- این نوع هایپوکسی به دنبال رکود خون و یا کند شدن جریان خون در بیماریهایی نظیر آترواسکلرز ، ترومبوز ، MI ، CHF ، ایست قلبی – ریوی و انواع شوک ها ایجاد می شود .این نوع هایپوکسی توسط اقداماتی نظیر اصلاح حجم مایعات ، تجویز داروهای محرک قلب و تنگ کننده عروق و احیای قلبی ریوی قابل درمان است . در این حین فشار در سیلندر اول ۲.۵ برابر فشار فشار جوی میشود و زئولیت با نیتروژن اشباع می شود. منبع تغذیه در دستگاه اکسیژن ساز برق خانگی است و تا زمانی که کابل برق به دستگاه متصل باشد، کار تولید اکسیژن را انجام می دهد، در این عمل سیستم تهویه مطبوع آن گاز نیتروژن موجود در هوا را حذف کرده و گاز اکسیژن خالص را تحویل بیمار می دهد.

قیمت دستگاه اکسیژن ساز همراه

سپس هوا از کمپرسور وارد سیلندر دوم می شود و در اواسط سیکل دوم نیز یک تغییر شیر فلکه وجود دارد و گاز را به سیلندر اول واز آنجا به جو محیطی باز می گرداند. Free دستگاه اکسیژن ساز خانگی، توسط پمپ مخصوص،هوای درون اتاق را مکیده و سپس از محفظههای پودر زئولیت عبور میدهد و پودر زئولیت،اکسیژن ۲۱ درصد موجود در هوای ورودی را … یک باتری درون خود دارد بنابراین میتوان دستگاه را از برق کشید و به هر کجا میروید آن را ببرید. کمپرسور موجود در دستگاه اکسیژن ساز، فشار و درصد اکسیژن را در اتاقک ها افزایش میدهد و خلوص اکسیژن درون انها را به ۹۴ درصد و فشار آن را به حدود ۲۳۰ میلیمتر جیوه می رساند.

هزینه خرید یک کپسول 10 لیتری به همراه مانومتر در مرداد ماه سال 1400 مبلغی حدود دومیلیون و پانصد هزار تومان و هزینه هربار شارژ آن بسته به شرایط و انصاف شرکت پرکننده مبلغی در حدود دویست تا دویست و پنجاه هزار تومان خواهد بود. قیمت دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن بسیار تفاوت دارد، اما هزینه شارژ کپسول اکسیژن در مدت زمان طولانی برابر هزینه اجاره یک دستگاه اکسازخواهد بود. تعداد تغییرات در ساعت نسبت به اندازه دستگاه و اندازه اتاق شما متفاوت خواهد بود. قیمت دستگاه اکسیژن ساز در این فروشگاه تجهیزات پزشکی بسیار مناسب است. درصورت بروز هیپوکسمی بدن برای افزایش تهویه آلوئولی تعداد و عمق تنفس را افزایش میدهد و در این مرحله ممکن است بیمار دچار دیس پنه شده و علائمی از قبیل تعریق ، سیانوز، تلاشهای تنفسی و استفاده از عضلات کمکی برای تنفس بروز نماید که خود باعث افزایش مصرف اکسیژن گردد و نتیجه آن خستگی مفرط و نهایتا” ایست تنفسی است و برای پیشگیری از این وضعیت تجویز اکسیژن لازم است.