آنلی شکلی مشمولتر از اینلی است

یکی از این مزیت ها امکان تغییر رنگ کامپوزیت بر اساس رنگ دندان طبیعی بیمار است که باعث طبیعی تر شدن ظاهر پرکردگی در دهان می شود. همچنین طبق گزارش سازمان غذا و دارو، سطح جیوه ی موجود در آمالگام تنها برای افراد بالای ۶ سال استاندارد است و شاید برخی افراد تمایلی به داشتن پر کردگی های این چنینی نداشته باشند. با اینکه گزینه های زیادی برای پرکردن وجود دارد اما نمی توان به طور قطع گفت که کدامیک از دیگری بهتر است.

این پرکردگی ها به دلیل کوچک بودن بهترین گزینه برای دندان هایی است که در هنگام جویدن غذا، مقدار متوسطی از فشار را تحمل می کند و برای دندان هایی که نقش اصلی را در جویدن ایفا می کنند مناسب نمی باشد. بزرگترین مزیت پر كردن دندان با كامپوزيت این است که برای تعبیه آن نیاز به تراشیدن دندان، کم می شود. اما دندانهایی که به کمک آمالگام پر میشوند باید بعد از ۲۴ ساعت از پایان ترمیم ترمیم دندان زنجان دندان، پرداخت شوند. 5. آمالگام دندانم شکسته ، می توان روی آن ترمیم کرد ؟

مصرف آن دسته از مواد غذایی که حاوی قند زیادی هستند، شکلات یا نوشیدنیهای ورزشی باعث تسریع روند پوسیدگی دندان خواهد شد. این پرکردگی ها روی دندان هایی انجام می شود که هنگام جویدن فشار زیادی را تحمل نمی کنند. ترمیمهای مستقیم ترمیمهایی هستند که در داخل دهان انجام میشوند (پر کردن دندان) از طرفی دیگر ترمیمهای غیرمستقیم در خارج از دهان انجام میگیرند و سپس به روش جداگانه بر روی دندان یا ساختار دندان حامی قرار میگیرد (مثلا روکش کردن و یا تاجگذاری دندان).

یکی از خدماتی که برای دندان های کودکان انجام می شود همین ترمیم دندان شیری می باشد. پرکردن دندان یکی از درمان های دندانپزشکی ترمیمی است که برای ترمیم شکستگی های دندان ،پوسیدگی دندان یا اسیب به سطوح دندان مورد استفاده قرار می گیرد.مواد پر کردن دندان شامل کامپوزیت ،پرسیلین و امالگام نقره ای اند که در سطح دندان برای گازگرفتن و جویدن بهتر استفاده میشود. دندان جلو به این دلیل که در جلوی دهان قرار گرفته اند و به نسبت دندان های دیگر از لایه ای نازک تر تشکیل شده اند و همچنین این که این دندان ها به نسبت دندان های عقبی بیشتر از لثه بیرون زده اند و حمایت کمتری از جانب لثه دریافت می کنند بسیار آسیب پذیر تر می باشند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان کودک دو ساله بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.